top of page

SZKOLENIE NAUCZYCIELSKIE

54 H PRAKTYKI I TEORII

8 edycja - brak miejsc
9 edycja - START 5 października 2024!

Basia Łukaszczyk nauczycielka jogi Warszawa

O SZKOLENIU

Planując zakres szkolenia zwróciłam uwagę głównie na to, czego mi zawsze brakowało w kursach nauczycielskich, w których sama brałam udział.

 

Duży nacisk kładę na praktykę (70%) i pracę z uczniami pod kątem modyfikacji oraz pogłębionej praktyki. Osoby, które kończą mój kurs mogą poprowadzić prawidłową lekcję jogi zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w wielu wymiarach.

Grupa jest kameralna, co pozwala na bardzo dokładną indywidualną pracę bez zbędnego wstydu czy rywalizacji.

 

Bardzo ważny jest dla mnie bezpośredni i szczery kontakt z uczestnikami, ponieważ jestem głęboko przekonana, że tylko takie szkolenie kształci naprawdę empatycznych i zaangażowanych nauczycieli jogi.

IMG_4942.HEIC

DLA KOGO?

  

  • Chcesz nauczać jogi

  • Praktykujesz od lat i szukasz głębszego zrozumienia praktyki

  • Nauczasz w innym nurcie i chcesz odkryć vinyasę


Szkolenie nauczycielskie odbywa się w postaci 5 weekendów, podczas których realizujemy mój autorski program nauczania. Spotykamy się w godzinach 12-18, w niedziele 10-18. Plan obejmuje przerwę na lunch. Ostatni zjazd (ndz) poświęcony jest obronie dyplomu i wspólnej celebracji.

Grupa jest kameralna: maksymalnie 10 osób.
Kurs jest mocno nastawiony na zrozumienie i praktykę.

Łącznie realizujemy 54h programu.

Koszt szkolenia to 5 000 zł, możliwe są raty.
Warunkiem udziału jest minimum dwuletnia, regularna praktyka.

Jeśli nie jesteś moim uczniem, najlepiej zadzwoń - zaproszę Cię na praktykę w studio a po niej omówimy szczegóły i zasady uczestnictwa w szkoleniu.

TERMINY ZJAZDÓW 9 edycji:

 

  • 5-6 października

  • 19-20 października

  • 16-17 listopada

  • 30 listopada - 1 grudnia

  • 8 grudnia (zjazd dyplomowy)

Po szczegółowy zakres zapraszam do kontaktu telefonicznego:
660 552 991 lub mailowego: omyoga@basialukaszczyk.pl

IMG_4940.HEIC

Minęły już dwa lata odkąd Nadia - moja młodsza 22-letnia córka - dołączyła do Om Yoga jako nauczyciel. Sama wybrała tę drogę, bez moich specjalnych namawiań. 4 lata temu stwierdziła, że chce przystąpić do 60-godzinnego szkolenia nauczycielskiego, które skończyła z wyróżnieniem, a moja duma nie miała końca.

Potem było jeszcze jedno szkolenie i jeszcze jedno i tak stanęła na sali przed Wami. Jest niesamowicie oddana pięknej praktyce jogi medytacji i oddechu, oddana temu jak pracuje z wami. Nieustannie o coś podpytuje, żeby wiedzieć więcej, próbować innego a dzięki temu być z szerszym spojrzeniem. Często siadamy razem i omawiamy pojedyncze przypadki co tu zrobić lub jak zadziałać żeby było lepiej. Ona ma świeże oko i nowatorskie podejście, ja doświadczenie i odwagę z niego wypływającą.
 

Mam ogromną wdzięczność za to wspólne podążanie, niezwykle wsparcie , wyjątkową relację uczeń - nauczyciel (raz tak, raz tak) mama - córka. Dziękuję mój aniołku tak dużo mnie uczysz.

Zrzut ekranu 2023-08-9 o 11.48_edited.jp

OPINIE O KURSIE NAUCZYCIELSKIM

Już pierwsza sesja jogi u Basi mnie oczarowała. Jej  zaangażowanie, opanowanie, perfekcjonizm, uważność i dbałość o całokształt zajęć … nie wspomnę o cudownie wypracowanym ciele i czarującej osobowości. W kolejnych miesiące moja fascynacja się nasilała. Po 3 latach regularnej praktyki, mimo krótkiej przerwy w jodze, zapisałam się na szkolenie nauczycielskie prowadzone przez Basię. Kurs był intensywny  ale dzięki osobowości Basi i kameralnym warunkom nie dało się tego odczuć. Ukończenie kursu i piękna motywacja, którą tam zdobyłam rozpoczęły moją drogę w kierunku pogłębiania arkan jogi…. Z czasem skończyłam różne kursy doszkalające, uzyskałam międzynarodowe dyplomy … ale najbardziej w moim sercu pozostała vinyasa i sposób praktyki jogi wg szkolenia Basi … co zyskałam zapisując się na kurs u Basi? Przed wszystkim mogłam poczuć się bardziej osadzona w praktyce, nauczyłam się nazw asan w sanskrycie, które znam jak tabliczkę mnożenia :) jeśli chodzi o prace z podopiecznymi to stałam się bardziej uważna na ich potrzeby nie miałam też problemów z korektą poprzez dotyk na którą  Basia kładła spory nacisk. Kurs u Basi otworzył mnie na nowe życie… nawet w snach nie przypuszczałam, że joga stanie się moją dharmą i poprowadzi mnie przez życie… to osobowość Basi jej uważność i cudowna osobowość sprawiły, że spróbowałam a potem już samo się wszystko potoczyło … otworzyło się dużo nowych drzwi i możliwości współpracy i samorozwoju. Obecnie prowadzę zajęcia z vinyasy, hata jogi i Iyangarowskiej praktyki. Jednak największą  przyjemność czerpię z zajęć vinyasy wg Basi „szkoły” - jej płynność, połączenie ruchu z oddechem  i muzyką w tle tworzy magię na macie, którą wyczuwam wśród moich uczniów. Jak wspomniałam spotkałam na swojej drodze wielu innych nauczycieli jogi ale żaden nie był tak doskonały w swej doskonałości  jak Basia. Dziękuję Ci kochana, zmieniłaś i ukierunkowałaś moje życie. Obecnie zbieram owoce naszej dawnej znajomosci. Z ogromną  wdzięcznością  dla  Ciebie ❤ Namaste!

Poprzez uczestnictwo w warsztatach jogi organizowanych przez  Basię nabyłam kompletną wiedzę merytoryczną oraz praktyczną do samodzielnego prowadzenia zajęć a profesjonalizm, zaangażowanie oraz ciepłe podejście Basi pomogły mi przełamać lęki i bariery z którymi wcześniej się borykałam. Wszystkim stojącym przed podjęciem decyzji o udziale w kursie mogę powiedzieć, że najlepsza i najszybciej zwrotna inwestycja to inwestycja w siebie 
- Monika

Szkolenie nauczycielskie odbyłam w 2019 roku. Było to dla mnie niezwykłe doświadczenie. Ogromna ilość wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Szkolenie podzielone jest na weekendowe zjazdy, pomiędzy którymi był czas na utrwalenie wiedzy i przygotowanie do kolejnych spotkań. Kameralna grupa, dzięki której każdy uczestnik uczył się korygować asany oraz prowadził lekcję. Szkolenie było dla mnie wyzwaniem, pomimo regularnej kilkuletniej praktyki własnej. Basia posiada bardzo dużą wiedzę i doświadczenie, dlatego szkolenie uważam za wyjątkowo rozwijające i ciekawe. Był czas na praktykę, naukę, medytację i pyszną kawę.

 

Polecam wszystkim, którzy myślą o rozwoju w kierunku nauczyciela, jak również osobom, które chcą dowiedzieć się jak przygotowywać praktykę dla siebie czy najbliższych. Dzięki szkoleniu poznasz dokładnie asany, powitania słońca i vinyasę. Dowiesz się również jak poprawnie wykonywać pozycje jogowe, jak korygować uczniów oraz w jaki sposób budować zajęcia. Będziesz czerpać wiedzę od wyjątkowej nauczycielki, która stworzyła swój autorski program yoga flow.

- Edyta

W jodze zakochałam się podczas pierwszych zajęć z Basią, a szkolenie nauczycielskie jeszcze tą miłość pogłębiło. Uważam, że wielkim atutem szkolenia jest jego kameralność. Dzięki temu Basia ma bliski kontakt z każdą osobą i może na bieżąco dzielić się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Szkolenie jest dobrze uporządkowane, informacje przekazywane są w zrozumiały sposób, a Basia zawsze na każde pytanie odpowie i podzieli się swoim doświadczeniem. Myśle, że szkolenie jest bardzo dobrą inwestycją w siebie dla osób, które chciałyby pogłębić swoją praktykę.
- Klaudia

Szkolenie nauczycielskie przeprowadzone przez Basię Łukaszczyk spełniło wszystkie moje oczekiwania. Ogrom wiedzy teoretycznej w połączeniu z praktyką w przytulnej atmosferze. W odróżnieniu od innych nauczycieli, Basia podzieliła się z nami wypracowanymi przez siebie metodami dobrego nauczania jogi. Dziękuję i czekam na szkolenie w kolejnym stopniu wtajemniczenia.
- Ania

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej przygodzie, jaką jest szkolenie nauczycielskie u Basi Łukaszczyk. Każdy ma swoje motywacje, kiedy podejmuje decyzje o wzięciu udziału w jakimś szkoleniu czy warsztatach i nie zawsze są one bezpośrednio związane z celem wydarzenia. Szkolenie u Basi zaważyło na mojej decyzji o tym, że z jogą jest mi już na zawsze "po drodze". Dla mnie to sprawa kluczowa, ważniejsza od decyzji o byciu nauczycielem czy uczestnikiem praktyki jogi. Podczas warsztatów zobaczyłam wiele wspaniałych asan, poznałam zaangażowanych, pogodnych ludzi ale to, co mnie ujęło, to prawda, której autorką była właśnie niezastąpiona Basia. Jest profesjonalnym, ale nienarzucającym się nauczycielem. Jej wizerunek, podejście do ludzi, świata roślin i zwierząt jest spójny i to rodzi zaufanie - tak samo jest przecież z jogą :) Kameralne wnętrze w którym odbywa się szkolenie dodatkowo pozytywnie wpływa na dobry nastrój i fajną atmosferę podczas zajęć. I co najważniejsze - mistrzostwem u Basi jest jej niegasnące zaangażowanie i dbałość o szczegóły. Lubi dzielić się wiedzą i doświadczeniem, co bardzo pomaga w zbudowaniu głębszej, duchowej relacji podczas praktyki. Już kilka lat minęło odkąd regularnie praktykuję pod okiem Basi i jednocześnie, w swoim tempie, pracuję nad zmianami w obszarze zawodowym. Horyzont tej przygody jest cudownie nieostry i wyzwolony - zostanę tu tak długo, jak będzie to możliwe. Fakty mówią same za siebie więc spróbować nie zaszkodzi :) Serdecznie Wam polecam warsztaty w Om Yoga studio, ale przede wszystkim zapoznanie się z ideą praktyki jogi według Basi Łukaszczyk.
- Kasia

Po szczegółowy zakres szkolenia zapraszam do kontaktu: 

660 552 991 lub omyoga@basialukaszczyk.pl

bottom of page